Na rynku wiele jest laptopów dedykowanych zwykłym konsumentom, graczom czy formom, jednak niewiele jest urządzeń takich, które z założenia przeznaczone są dla wykładowców akademickich i innych pracowników uczelni. Jednak to się powoli zaczyna zmieniać, a doskonałym przykładem takiego urządzenia jest laptop Lenovo 14w

Dell Latitude 5500 – laptop przeznaczony do biznesu

XXI wiek to szczególny okresem w rozwoju technologii komputerowej (więcej). Sprawia to, że takie urządzenia jak laptopy stały się doceniane ze względu na możliwości multimedialne oraz mobilność. Laptop może także posłużyć jako narzędzie do pracy, dzięki czemu, że jest on wykorzystywany aktualnie w praktycznie każdej firmie czy nawet podczas spotkań biznesowych. Jednakże by laptop mógł dobrze służyć właścicielowi niezbędny jest jego odpowiedni wybór. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę?

Na co zwrócić uwagę?

Na rynku wiele jest laptopów dedykowanych zwykłym konsumentom, graczom czy formom, jednak niewiele jest urządzeń takich, które z założenia przeznaczone są dla wykładowców akademickich i innych pracowników uczelni. Jednak to się powoli zaczyna zmieniać, a doskonałym przykładem takiego urządzenia jest laptop Lenovo 14wTak na prawdę wybór laptopa w dużej mierze uzależniony jest od charakteru pracy oraz przeznaczenia takiego sprzętu. Nie mniej jednym z najważniejszych rzeczy są podzespoły, w które wyposażone jest urządzenie. To one w największym stopniu definiują wydajność, a co za tym idzie jakość urządzenia.

By kupić dobry i wydajny sprzęt należy mieć na uwadze przede wszystkim odpowiedni wybór modelu procesora. Jest on odpowiedzialny za praktycznie każdą rzecz, która dzieje się w laptopie- CPU wykonuje wszelkiej maści operacje zlecane przez użytkownika. Wydajna jednostka cechuje się przynajmniej czterema rdzeniami. Nie mniej istotne jest taktowanie owych rdzeni, których wartości z reguły nie powinna być mniejsza niż 3- 3,5 GHz. Wartości te mogą być wyższe jednakże wiąże się to ze wzrostem ceny.

Więcej uwagi należy poświęcić również pamięci operacyjnej RAM, która jest kolejnym kluczowym podzespołem pod kątem wydajności i możliwości sprzętu. Baczną uwagę należy poświęcić przede wszystkim ilości oraz rodzajowi zastosowanej pamięci. Standardem już są laptopy posiadające co najmniej 8 GB pamięci RAM typu DDR4 lub DDR3. Pierwsze z nich stanowią najmocniejsze rozwiązanie, ale jednocześnie i najdroższe. Z kolei zaś pamięci DDR3 to budżetowe wyjście, które jednakże w dalszym ciągu spisuje się poprawnie.

Model laptopa

Jednym z modeli laptopa, który zasługuje na wyróżnienie jest Dell Latitude 5500 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4461,laptopy-dell-latitude-latitude-5500.html). Urządzenie to posiada świetny procesor z serii Intel Core i7 vPro. Jest to jednostka posiadająca cztery rdzenie, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań to CPU spisuje się jeszcze lepiej niż typowy czterordzeniowy model. Jak na laptopa biznesowego przystało Dell Latitude 5500 charakteryzuje się eleganckim designem oraz licznymi złączami.

Obraz free stock photos from www.picjumbo.com z Pixabay