Jednym z najważniejszych aspektów jest wydajność całego zestawu komputerowego

Laptop biznesowy Dell Latitude 3400

Wybór laptopa biznesowego jest dość sporym wyzwaniem, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę bogato rozwinięty rynek tych urządzeń. Podczas samego zakupu sprzętu należy zwrócić baczną uwagę na kilka istotnych aspektów, które mają kluczowe znaczenie.

Na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych aspektów jest wydajność całego zestawu komputerowegoJednym z najważniejszych aspektów jest wydajność całego zestawu komputerowego. To ona ma znaczenie pod kątem komfortu pracy użytkownika, a co za tym idzie jego zadowolenia. Za samą zaś wydajność odpowiedzialne są podzespoły w jakie wyposażony został laptop.

Pierwszym z nich jest procesor stanowiący główny element w urządzeniu- jest to serce, bez którego sprzęt by nie mógł działać i jego rolą jest wykonywanie wszelkiej maści operacji zlecanych przez użytkownika. Głównymi atutami CPU są przede wszystkim ilość fizycznych rdzeni oraz taktowanie zegara. Jeśli mowa o rdzeniach to absolutne minimum stanowią dziś cztery fizyczne rdzenie, które taktowane są zegarem co najmniej 3 GHz. Takie połączenie pozwoli już obsługiwać sprzęt całkiem sprawnie i bez większych problemów.

Kolejnym z podzespołów jest pamięć RAM, przy której liczy się przede wszystkim ilość oraz zastosowany rodzaj. Absolutne minimum stanowi 8 GB jednak lepiej pokusić się o więcej bądź w niedalekiej przyszłości dokupić dodatkową kość. Kwestia doboru rodzaju to wybór głównie pomiędzy pamięciami DDR4 oraz DDR3. Pierwsze z nich cechują się bardzo dobrą wydajnością, jednakże ich koszt zakupu jest równie wysoki. Pamięci DDR3 są zaś znacznie tańszym, budżetowym rozwiązaniem, które nieco odstają od nowszych DDR4. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal sprawują się one poprawnie.

Jaki model laptopa wybrać?

Szeroki rynek laptopów sprawia, że wybór dobrego sprzętu może okazać się trudniejszy niż się wydaje. Jednym z modeli wartych polecenia jest Dell Latitude 3400, który jest typowo biznesowym urządzeniem. Za wydajność odpowiada tu procesor Intel core i7 ósmej generacji, którym może pochwalić się czterema fizycznymi rdzeniami. Na pokładzie znalazło się również 8 GB szybkiej pamięci SDRAM taktowanej wartością 2400 MHz. Może zostać ona rozszerzona do maksymalnie 32 GB.

Jak na laptopa biznesowego przystało Dell Latitude 3400 cechuje się elegancją oraz stosunkowo niewielkimi rozmiarami i licznymi złączami.

Obraz StockSnap z Pixabay