XXI wiek jest okresem, w którym to laptopy wykorzystuje się nie tylko w celach rozrywkowych, ale służą również jako urządzenie do pracy.

Laptop do pracy – Lenovo ThinkBook 13s

XXI wiek jest okresem, w którym to laptopy wykorzystuje się nie tylko w celach rozrywkowych, ale służą również jako urządzenie do pracy. Wybór tego sprzętu jest więc niezwykle ważny pod kątem komfortu oraz wygody pracy. Udając się do sklepu należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które mają kluczowe znaczenie.

Wydajność

XXI wiek jest okresem, w którym to laptopy wykorzystuje się nie tylko w celach rozrywkowych, ale służą również jako urządzenie do pracy.Praca z laptopem powinna być przede wszystkim nieprzerwana, a samo korzystanie z urządzenia łatwe i przyjemne. By tak mogło się stać należy wybrać odpowiedni model sprzętu, który zapewni wydajność na wysokim poziomie. Za ten zaś aspekt odpowiedzialne są podzespoły, które znajdują się wewnątrz urządzenia. Bez cienia wątpliwości procesor jest podstawowym podzespołem, bez którego działanie jednostki byłoby niemożliwe. CPU można więc uznać za serce laptopa. Dobra jednostka winna cechować się przede wszystkim minimum czterema rdzeniami fizycznymi oraz taktowaniem zegara wynoszącym co najmniej 3-3,5 GHz. Im te parametry są wyższe tym lepiej dla nas. Dysponując nieco większym budżetem warto poszukać jeszcze wydajniejszych modeli.

Za komfort pracy odpowiada również właściwa ilość pamięci RAM. Tutaj absolutne minimum stanowi 8 GB pamięci. Na uwadze zasługuje także ich rodzaj. Najnowsze z nich czyli DDR4 działają najwydajniej, ale są przy tym bardzo drogie. Jeśli szukamy budżetowych rozwiązań to dobrze spiszą się pamięci DDR3.

 Wygoda

Oprócz samej wydajności należy zwrócić również uwagę na cechy laptopa, które odpowiadają za wygodę pracy. Do takich elementów możemy zaliczyć przede wszystkim rodzaj matrycy, przekątną oraz samą rozdzielczość ekranu. Ponadto spore znaczenie może mieć ilość złącz na urządzenia zewnętrzne oraz czas pracy na baterii bez konieczności ładowania. Są to typowe elementy, które są w stanie poprawić jakość pracy.

Jakiego laptopa wybrać?

Jednym z lepszych i ciekawszych wybór okazuje się laptop Lenovo ThinkBook 13s. Znajdujący się wewnątrz procesor siódmej generacji z serii Intel Core gwarantuje osiągi naprawdę dobrym poziomie, a ponadto szybkie pamięci DDR4 pomogą utrzymać wysoką wydajność (https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-DDR3-RAM-DDR4-RAM). Na pochwałę zasługuje również sam wygląd laptopa, długi czas pracy na baterii oraz rozdzielczość ekranu FULL HD, która gwarantuje ostrość na dobrym poziomie.

 

Obraz z lenovo.com