Rynek laptopów jest niezwykle bogaty, a wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem

Lenovo ThinkPad P53s- ultra wydajny laptop

Aktualnie laptopy są urządzeniami, które możemy spotkać w praktycznie każdym mieszkaniu oraz miejscu pracy. Nie można się temu absolutnie dziwić- laptopy sprawdzają się zarówno w celach rozrywkowych, jak stanowią świetne narzędzie pracy. Jednakże by taki sprzęt mógł posłużyć dobrze przez wiele lat należy dokładnie zastanowić się nad jego wyborem. Kupując więc laptopa należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Wydajność, a wygląd

Rynek laptopów jest niezwykle bogaty, a wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniemOsoby, które nie mają styczności z technologią komputerową, a planują zakupić laptopa nie zawsze kierują się odpowiednimi elementami. Najczęściej ich wybór pada na urządzenia, które według nich wyglądają najlepiej. Jest to oczywiście błędne założenie. Kluczowym aspektem jest w tym przypadku wydajność sprzętu. Za tą zaś odpowiedzialne są podzespoły, które znajdują się wewnątrz laptopa. Które z nich są najważniejsze?

Pierwszym z nich jest zdecydowanie procesor, bez którego laptop by nie mógł funkcjonować. To właśnie ten podzespół wykonuje wszelakie operacje zlecane przez użytkownika. Przy doborze tego elementu bierzemy pod uwagę ilość fizycznych rdzeni oraz taktowanie zegara. Im te wartości są wyższe tym procesor najpewniej będzie wydajniejszy.

Kolejnym z podzespołów jest pamięć operacyjna RAM. Tutaj największe znaczenie odgrywa odpowiednia ilość owej pamięci oraz jej rodzaj. Minimum na dzień dzisiejszy stanowi 8 GB pamięci DDR4 bądź DDR3. Ta druga jest nieco mniej wydajna, ale przy tym sporo tańsza niż pamięć DDR4. Nie mniej dobór uzależniony jest od budżetu jakim dysponuje kupujący.

Dobór modelu

Rynek laptopów jest niezwykle bogaty, a wybór odpowiedniego modelu może okazać się nie lada wyzwaniem. Jednym z laptopów zasługujących na pochwałę jest Lenovo ThinkPad P53s. Największym atutem, a zarazem znakiem rozpoznawczym tego urządzenia jest ultra wydajny procesor Intel Core i9, który posiada aż osiem rdzeni (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/processors/core/i9-processors.html). Zapewnia to wydajność na ogromnym poziomie, dzięki czemu praca z tym sprzętem to sama przyjemność i komfort. Lenovo ThinkPad P53s posiada ponadto matrycę IPS o rozdzielczości FULL HD bądź 4K w zależności od konfiguracji. Na pokładzie odnajdziemy także najnowsze kości pamięci DDR4, których maksymalna ilość może wynosić nawet 128 GB. Takie połączenie sprawia, że Lenovo ThinkPad P53s jest laptopem, który jest jednym z najwydajniejszych urządzeń na rynku.

Obraz free stock photos from www.picjumbo.com z Pixabay