Lenovo co roku przygotowuje dla nas nowy sprzęt z odświeżoną konfiguracją i dodatkowymi atutami

Lenovo ThinkPad T15

Lenovo co roku przygotowuje dla nas nowy sprzęt z odświeżoną konfiguracją i dodatkowymi atutami. Reguła ta nie ominęła serii ThinkPad T – na rok 2020 zaplanowano model T15, który w środku będzie krył solidną jednostkę Intel Comet Lake, szereg funkcji bezpieczeństwa oraz najnowsze porty Thunderbolt. Tak jak w przypadku poprzedniej generacji pracować będziemy na matrycy 15-calowej w jednej z dwóch wersji: 1080P lub 4K. Niewykluczone, że pojawią się zestawy z dedykowanymi kartami graficznymi.

Wszechstronne urządzenie dla poszukujących produktywności

Lenovo co roku przygotowuje dla nas nowy sprzęt z odświeżoną konfiguracją i dodatkowymi atutami

Nowy ultrabook lenovo to sprzęt, który został stworzony z myślą o uniwersalności. Nie należy jednak mylnie interpretować tego stwierdzenia i uznawać tego mobilnego komputera za „średniawy”. Jest on bowiem wyposażony w podzespoły, które swoją wydajnością dorównują temu, co najnowocześniejsze jednostki stacjonarne. W środku czeka na nas:

  • Procesor – Intel® Core™ i5/i7 z vPro 10. generacji Comet lake.
  • Karta graficzna – Intel UHD Graphics 620 (https://www.notebookcheck.pl/Intel-UHD-Graphics-620.272772.0.html), możliwa odsłona z kartami NVIDIA GeForce.
  • Pamięć operacyjna – od 8 do 48 GB DDR4 2400 MHz.
  • Dysk twardy – od 256 GB do 1 TB PCIe SSD, możliwa odsłona z Intel Optane.
  • Kamera – HD 720p, opcjonalnie z zasłonką ThinkShutter oraz w wersji hybrydowej.
  • Dźwięk – Dolby Audio Premium z dwoma mikrofonami dalekiego zasięgu.
  • Łączność – bezprzewodowa AC 2 x Wi-Fi 6 (AX), Bluetooth 5.1, opcjonalnie z NFC i modułem sieci LTE-A.
  • Po bokach obudowy: 2 x USB 3.1, 2 x USB-C (1 Thunderbolt), czytniki kart, gniazdo na słuchawki, mikrofon, złącze ethernet oraz HDMI.

Całość jest nam w stanie zaoferować bezproblemową, płynną pracę w środowisku Windows. Mówiąc o systemie warto wspomnieć o bonusach od producenta – ten w zestawie dołącza jedną z dwóch edycji – Win10 Pro lub Win10 Home.

Czy warto kupić Lenovo ThinkPad T15? Będzie to świetny wybór w momencie, gdy często udajemy się w podróż, pracujemy w publicznych miejscach, a także często nosimy laptopa ze sobą „pod pachą”. Zapewnią to funkcje bezpieczeństwa, niewielka waga 1,75 kg i szerokość zaledwie 32,9 cm.

Business obraza autorstwa senivpetro - www.freepik.com

Kolejny mocny ThinkPad

8 grudnia 2019