Dell zmodernizował model XPS 15 do nowoczesnych procesorów Intel Tiger Lake-H i kart graficznych Nvidia Ampere oraz wyposażył go w nowy dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 3,5K

Recenzja notebooka Dell XPS 15 9510

Model premium z problemami? Dell zmodernizował model XPS 15 do nowoczesnych procesorów Intel Tiger Lake-H i kart graficznych Nvidia Ampere oraz wyposażył go w nowy dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 3,5K. Czy mamy do czynienia z najlepszym multimedialnym laptopem naszych czasów?

Nowy laptop Dell XPS 15 9510

Dell zmodernizował model XPS 15 do nowoczesnych procesorów Intel Tiger Lake-H i kart graficznych Nvidia Ampere oraz wyposażył go w nowy dotykowy wyświetlacz OLED o przekątnej 3,5KOdświeżony Dell XPS 15 9510 (więcej: www.kuzniewski.pl) dostaje aktualne procesory mobilne Intel Tiger Lake-H oraz karty graficzne Nvidia Ampere: RTX 3050 i RTX 3050 Ti do wyboru. Ponadto, oprócz dwóch dotychczasowych opcji wyświetlaczy (FHD i 4K IPS), dodano trzeci – dotykowy ekran OLED o rozdzielczości 3,5K. Koszt nowego modelu zaczyna się od 1599 euro – za te pieniądze można kupić młodszą konfigurację opartą na Core i5 bez dyskretnej karty graficznej.

Model ten trafił do naszej recenzji w konfiguracji z Core i7-11800H, Nvidia RTX 3050 Ti i nowym wyświetlaczem OLED. Laptop ma również 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB na pokładzie i kosztuje 2 450 euro.

Budowa i właściwości

Obudowa Dell XPS 15 9510 nie zmieniła się od poprzedniego modelu XPS 15 9500, nadal dostępne są dwa kolory: biały i czarny. Biały wariant, który mamy w rękach ma szarą okładkę i tackę – tylko talia jest biała; zachowano znaną z czarnej wersji fakturę na talii. Przewaga nad czarną wersją polega na tym, że na białej powierzchni nie widać odcisków palców i smug, ale jak trwały jest taki lakier, to się dopiero okaże. Klawiatura, nawiasem mówiąc, jest również biała, dlatego nasze obawy dotyczą również jej.

Jakość materiałów i wykonania jest na wysokim poziomie, trwałość etui jest znakomita – najbardziej ucieszyło nas wieko, które okazało się zaskakująco mocne. Nawet przy silnym nacisku punktowym pokrywa nie ściska się, ani nie przekręca.

Ramka wyświetlacza jest bardzo cienka ze wszystkich stron, dzięki czemu zajmuje prawie 90% powierzchni pokrywy.

Wyposażenie

Zestaw portów jest ograniczony do USB Type-C z obsługą Thunderbolt 4. Na szczęście do laptopa dołączona jest przejściówka ze złączami USB Type-C, USB Type-A i HDMI. Jest też gniazdo audio, czytnik kart i gniazdo blokady.