Asus ExpertBook B1 B1400 to mniejszy brat bliźniak 15,6-calowego wariantu tego urządzenia

Solidny i tani laptop biznesowy Asus ExpertBook B1 B1400

Kuźniewski – Asus ExpertBook B1 B1400 to kolejny model w ofercie producenta skierowany do użytkowników korporacyjnych. W tym przypadku propozycją firmy Asus jest 14-calowy laptop biznesowy o wytrzymałym charakterze konstrukcji. Chcąc nabyć laptop do 3000 złotych, oferta tajwańskiego producenta wydaje się  warta rozpatrzenia.

Tani i dobry laptop do codziennych zadań w biurze – Asus ExpertBook B1 B1400

Asus ExpertBook B1 B1400 to mniejszy brat bliźniak 15,6-calowego wariantu tego urządzeniaAsus ExpertBook B1 B1400 to mniejszy brat bliźniak 15,6-calowego wariantu tego urządzenia. W tym przypadku mamy do czynienia z 14-calowym przenośnym komputerem, którego obudowa utrzymana została w stylu klasycznej elegancji. Sama zaś konstrukcja jest solidna i wytrzymała, co może być zaskakujące, zwłaszcza że mamy do czynienia z laptopem -bądź, co bądź – budżetowym.

14-calowy laptop Asus z Thunderbolt 4 i szeregiem funkcji

Laptop Asus ExpertBook B1 B1400 jest wynikiem ofensywy, jaką tajwańska marka przypuściła na rynek biznesowych notebooków. W tym przypadku producent proponuje podstawowe i uniwersalne narzędzie pracy biurowej w przystępnej cenie. Komputer wyposażono w szereg portów i złączy zwiększających możliwości jego wykorzystania. Z boku obudowy umiejscowiono m.in. gniazdo Thunderbolt 4 oraz porty VGA czy USB-C.

ExpertBook B1 B1400  z procesorami Intel Core 11. generacji

Procesorami, jakie znajdziemy wewnątrz urządzenia, są najnowsze jednostki Intel Core 11. Generacji. Wśród nich dostępne są konfiguracje z układami CPU do Intel Core i7-1165G7 2,8 GHz włącznie. Za sferę graficzną w przypadku modelu ExpertBook B1 B1400 odpowiadają zintegrowane układy Intel Iris Xe, choć użytkownicy skorzystać mogą także z dobrodziejstw kart NVIDIA GeForce MX330. Całość uzupełnia obsługa do 48 GB DDR4 RAM oraz szybkiego dysku SSD NVMe.

Wygoda pracy dzięki klawiaturze NumberPad 2.0

Kompaktowe laptopy biznesowe często cierpią na ograniczone związane z brakiem miejsca, np. na klawiaturę numeryczną. W przypadku laptopa Asus ExpertBook B1 B1400 kwestia ta nie jest problematyczna. Producent skorzystał z rozwiązania w postaci NumberPad 2.0, które w prosty sposób przekształca touchpad w klawiaturę numeryczną.