Producenci sprzętu komputerowego z każdym rokiem przygotowują dla nas coraz ciekawsze rozwiązania

Lenovo ThinkPad T15 – 15-calowiec z Comet Lake w solidnej obudowie

Producenci sprzętu komputerowego z każdym rokiem przygotowują dla nas coraz ciekawsze rozwiązania. Lenovo na rok 2020 zdecydowało się odświeżyć serię ThinkPad dodając do niej zupełnie nowy model Lenovo ThinkPad T15. Nowy komputer mobilny charakteryzował się będzie obecnością procesora Comet Lake, szybką kartą graficzną Intel UHD Graphics i 15-calowym ekranem. Całość będzie dostępna w różnych edycjach konfiguracyjnych. Jeśli chcesz wiedzieć jakich, zapoznaj się z treścią poniższego artykułu.

Lenovo ThinkPad T15 – 15-cali zamknięte w szczelnej i odpornej obudowie

Producenci sprzętu komputerowego z każdym rokiem przygotowują dla nas coraz ciekawsze rozwiązaniaSeria T od samego początku była zaplanowana z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie pracować w jednym miejscu. Tzw. cyfrowy nomadyzm z czasem stał się normalnością – w ramach urozmaicenia coraz częściej zmieniamy swoje miejsce pracy i ograniczamy czas spędzony w biurze. Lenovo ThinkPad T15 z baterią o pojemności 50Wh jest doskonałym centrum multimedialnym dla tych, którzy często wyjeżdżają w delegację, pracują zdalnie bądź szukają mocnego notebooka na najbliższe lata.

Dla wielu zaskakujący okazuje się sam wygląd tego notebooka. Jednolita kolorystyka w towarzystwie czerwonych elementów daje poczucie pewności i solidności. Dopełnione jest to przez jasny, lśniący ekran w wybranej rozdzielczości (FHD lub WQHD). Sama obudowa cechuje się wyjątkową trwałością, co potwierdzają próby wojskowe przeprowadzone przez inżynierów chińskiej marki.

Jeśli chodzi o warstwę wewnętrzną to producent postawił na standardowe ulepszenie. Zmieniono więc procesor na nowszy (Comet Lake), podmieniono kartę graficzną, natomiast na dane przydzielono aż do 2 TB miejsca (SSD). Urządzenie o 15-calowej przekątnej ekranu doczekało się nieco mniejszych ramek i niewielkiej wagi oscylującej w granicach 1,4 – 1,6 kg. Do komunikacji ze światem mobilnym posłużą porty USB-C, USB-A, karta sieciowa w standardzie 802.11 AC, a także opcjonalnie NFC. Lenovo ThinkPad T15 to gratka dla zwolenników dużych ekranów w laptopach, którzy stawiają na uniwersalność i wszechstronność.

Business obraz autorstwa senivpetro - www.freepik.com