ThinkPad P73 to urządzenie wyposażone w najnowsze podzespoły przeznaczone do wykonywania skomplikowanych operacji przez stacje robocze

Lenovo ThinkPad P73: wytrzymały, solidny i wydajny

Lenovo ThinkPad P73 to stacja robocza od Lenovo ze średniej półki cenowej. Wyposażona w solidną obudowę, potężne podzespoły i matrycę o przekątnej 17,3″ świetnie sprawdza się jako uniwersalne urządzenie do profesjonalnych zadań. Sprzęt przeznaczony jest dla specjalistów, administratorów i osób zajmujących się wymagającymi aplikacjami korzystających zarówno z zasobów CPU i GPU.

ThinkPad P73 – Solidne połączenie od Lenovo

ThinkPad P73 to urządzenie wyposażone w najnowsze podzespoły przeznaczone do wykonywania skomplikowanych operacji przez stacje roboczeThinkPad P73 to urządzenie wyposażone w najnowsze podzespoły przeznaczone do wykonywania skomplikowanych operacji przez stacje robocze. Duży wyświetlacz sprawdzi się w biurach, a także zapewni adekwatny komfort w trakcie wycieczki. Obecność podzespołów z najwyższej półki od firmy Intel z serii i9-9880H (lub Xeon E-2276M z vPro) i Nvidia Quadro (RTX 5000 do 16 GB GDDR6) daje nam pewność, że P73 będzie bezawaryjny i podoła wszystkiemu, co wymaga dużej ilości zasobów. Potwierdzają to liczne certyfikaty od niezależnych producentów oprogramowania, m. in. AutoCAD, Creo, Decision Space, McKesson, 3dsMax.

W stacji roboczej Lenovo ThinkPad P73 poza samym procesorem i kartą graficzną znajdziemy dużą ilość pamięci masowej (do 6 TB SSD) i nawet 128 GB pamięci DDR4 umieszczonych w 4 gniazdach (po 8, 16, 32 GB). Za wyświetlanie obrazu odpowiadać będzie wyświetlacz o przekątnej 17,3″. Do wyboru mamy matryce w dwóch rozdzielczościach: 4K i 1080P. Obie występują w wersji IPS antyodblaskowej. Matryca 4K wyświetla obraz w jasności 400 nitów pokrywając przy tym 100% gamy kolorów Adobe. Rozdzielczość FHD zapewni jasność 300 nitów i pokrycie 72% gamy kolorów NTSC.

Zabezpieczenie systemu w podróży i biznesie zapewni ThinkShutter, czytnik linii papilarnych i kamera na podczerwień do Windows Hello. Za łączność z siecią i urządzeniami peryferyjnymi odpowiadać będą 3 porty USB 3.1, 2 Thunderbolt 3, 1 USB C, HDMI 2.0, RJ-45, czytnik kart pamięci (4 w 1) i złącze audio. Użyteczne okazać mogą się także: karta sieciowa Intel Wi-Fi o przepustowośsci 6 Gbp/s, Bluetooth 5.1 i moduł NFC.

 

People photo obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Nowy laptop do pracy

29 września 2019