Zakup laptopa do pracy przeważnie związany jest ze sporym wyzwaniem szczególnie dla osób, które nie zaznajomione są w temacie technologii komputerowej

Budżetowy laptop Dell Latitude 5500

Zakup laptopa do pracy przeważnie związany jest ze sporym wyzwaniem szczególnie dla osób, które nie zaznajomione są w temacie technologii komputerowej. Sam dobór urządzenia, które będzie dobrze sprawować się w pracy jest niezwykle istotny pod kątem komfortu, wygody, a przede wszystkim efektywności. Udając się do sklepu należy więc zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Wydajność

Zakup laptopa do pracy przeważnie związany jest ze sporym wyzwaniem szczególnie dla osób, które nie zaznajomione są w temacie technologii komputerowejPierwszą z priorytetowych rzeczy powinny być dla każdego wydajność laptopa. Za ten zaś element odpowiedzialne są podzespoły, które znajdują się wewnątrz urządzenia. Tutaj warto wyróżnić szczególnie dwa: procesor oraz pamięć RAM. Kwestia wyboru CPU jest właściwie kwestią mocno zależną od budżetu jakim dysponujemy. Nie mniej warto inwestować w procesory, które posiadają co najmniej 4 fizyczne rdzenie, a ich taktowanie wynosi 2,5-3,5 GHz. Takie zestawienie pozwoli uzyskać wydajność na poprawnym poziomie. Jednakże dysponując bardziej ograniczonym budżetem można zdecydować się na rozwiązania dwurdzeniowe, które nadal mogą dobrze działać.

Drugim z podzespołów jest wyżej wspomniana pamięć RAM. Tutaj liczy się przede wszystkim jej ilość. Minimum stanowi 8 GB, które pozwalają na komfortową pracę bez zacięć przy obsłudze oprogramowania. Tutaj wybór także zależny jest od pieniędzy jakimi dysponujemy. Chcąc uzyskać jak najlepszą wydajność zdecydowanie warto wybierać pamięci DDR4- są one jednak drogie. Tańszym wyborem są pamięci DDR3, które nadal dobrze się sprawdzą pod kątem ogólnej wydajności.

Jaki model laptopa wybrać?

Na rynku laptopów wybór jest niezwykle duży. Skupiając się na stosunku ceny do otrzymywanej jakości oraz możliwości sprzętu warto wziąć pod uwagę urządzenie Dell Latitude 5500. Jest to sprzęt z typowo budżetowej klasy. Na pokładzie można odnaleźć między innymi procesor Intel Core 2 DUO taktowany zegarem 2 GHz (więcej). Standardowo można tu również odnaleźć 4 GB pamięci RAM, które mogą zostać jednak rozszerzoną o dodatkową kość. Warto podkreślić w tym miejscu, że jest to laptop z dolnej półki cenowej, za którego przyjdzie nam zapłacić zaledwie kilkaset złotych. Jak na taką cenę oferowany produkt stanowi naprawdę bardzo atrakcyjną ofertę. Istotny jest tu przede wszystkim stosunek ceny do jakości, który tak właściwie stoi na wysokim poziomie.

 

Obraz z dell.com