Decydując się na zakup urządzenia przenośnego jakim jest laptop trzeba mieć na uwadze jego przeznaczenie

Ultra wydajny laptop Lenovo ThinkPad E595

Decydując się na zakup urządzenia przenośnego jakim jest laptop trzeba mieć na uwadze jego przeznaczenie. Sprzęt tego typu sprawdzi się zarówno jako źródło multimedialne, ale może również stanowić idealne narzędzie do pracy. Jednakże by praca mogła przebiegać w prawidłowy sposób niezbędne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych aspektów podczas pobytu w sklepie.

Wydajność, a podzespoły

Decydując się na zakup urządzenia przenośnego jakim jest laptop trzeba mieć na uwadze jego przeznaczenieBez cienia wątpliwości by móc spokojnie i bezproblemowo pracować laptopem niezbędna jest jego wysoka wydajność. To właśnie na ten element należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Zaś za samą wydajność odpowiedzialne są bezpośrednio podzespoły, które znajdują się wewnątrz sprzętu. To one odgrywają tu kluczową rolę.

Najważniejszym ze wszystkich jest oczywiście procesor, który stanowi serce całego zestawu. Bez niego komputer by nie mógł istnieć. Dobierając ten podzespół należy wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę rdzeni oraz taktowanie zegara. Wciąż rosnące wymagania oprogramowania, jak i samego systemu operacyjnego sprawiają, że od procesora należy wymagać coraz to lepszych specyfikacji. Absolutne minimum to zdecydowanie cztery fizyczne rdzenie taktowane zegarem około 3-3,5 GHz. Takie połączenie zapewni osiągi na przyzwoitym poziomie. Jednakże jeśli chcemy jeszcze wygodniej pracować bądź potrzebujemy sprzętu do bardziej zaawansowanych prac wtedy warto poszukać jeszcze mocniejszego CPU.

Istotną rolę w otrzymywanej wydajności stanowi pamięć RAM. Tutaj kwestia wygląda zdecydowanie prościej. Wystarczy co najmniej 8 GB pamięci RAM by móc bez przeszkód pracować. Jednakże istotny jest również sam rodzaj pamięci operacyjnej. Modele DDR4 są najwydajniejsze, ale jednocześnie najdroższe. Budżetowe rozwiązanie czyli pamięci DDR3 nadal się poprawnie spisują i są nadal godne polecenia.

Jakiego laptopa wybrać?

Jednym z ciekawszych modeli, który oferują naprawdę ogromną wydajność jest Lenovo ThinkPad E595 (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k4387,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-e-thinkpad-e595.html). Za jego wyborem przemawia przede wszystkim ultra wydajna jednostka CPU czyli AMD Ryzen 3, który z drugiej strony cechuje się stosunkowo niską ceną. Tutaj również bardzo dobrze spisuje się zintegrowany układ graficzny, który zasługuje na pochwałę. Za komfort użytkowania odpowiada zaś wyświetlacz o przekątnej 15,6 cala przy rozdzielczości FULL HD. Pozwala to uzyskać obraz o dobrym odwzorowaniu barw, a przy tym jest bardzo ostry i dokładny.

 

Obraz z lenovo.com